KONST / Litografier / Färglitografi 16003448
nr 1600 3448
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
HC-upplaga (hors de commerce). Signerad, numrerad 28/40. Färglitografi, bildmått: 46x55 cm, yttermått inklusive ram: 57x80 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 26 februari 2024
kl 20:51:23
100 kr
200 kr
200 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr